March 2, 2021 17:59
Балкан

Во Србија 1.709 новозаразени и 19 починати од коронавирусот

Во последните 24 часа во Србија биле тестирани 10.638 лица на коронавирус, од кои 1.709 биле позитивни, а починале 19.

Според најновите податоци на Министерството за здравство и Институтот „Батут“, 161 пациент се приклучени на апарати за дишење во болниците во Србија.

Досегашни корона-рекорди се: најмногу позитивни за еден ден – 7.999, најмногу луѓе на апарати за дишење – 353, најмногу тестирани – 22 837 и најмногу починати – 69.

Watch The Day I Became a God Episode 1 at website https://animeflix.nl. See more animeflix detective conan

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 26 at Funimation funimation discord