January 23, 2021 06:27
Балкан

Во Србија рекорден број смртни случаи на дневно ниво од последици од Ковид-19

Во изминатите 24 часа во Србија тестирани се 18.592 лица, од кои 7.041 се позитивни на Ковид-19, а починале 61 пациент, што е највисока бројка во еден ден од почетокот на пандемијата.

Според податоци на српското Министерство за здравство о Институтот Батут, хоспитализирани се 7.011, а на респиратор се 254 пациенти.

Во Србија од почетокот на пандемијата починаа 1.484 луѓе,процентот на смртност од новиот коронавирус изнесува 0,91 отсто.

The King's Avatar Episode 12 at AnimePlanet anime planet free

Fairy Tail (Dub) (https://funimationfree.com/m/4E68) Episode 175 at website https://funimationfree.com best anime on funimation 2020