August 5, 2021 04:26
Балкан

Во Србија продавниците работат без ограничувања, угостителите и во затворените простори

Поради постабилната епидемиолошка состојба во Србија, од денес во сила се нови мерки, од кои повеќето се однесуваат на угостителските објекти, продавниците за малопродажба, спортските настани и матурските прослави.

Од денеска сите продавници за малопродажба ќе можат да работат без ограничувања, а угостителските објекти ќе можат да работат на отворено без забрани, а во затворени простории до еден часот по полноќ и дозволена е музика.

Исто така, дозволено е присуство на публика на стадионите и сите спортски настани. Капацитетот на отворените објекти е до 50 проценти, а во затворен простор до 30 проценти.

Дозволени се матурски прослави, со максимум 500 луѓе во затворено. Од денеска дозволени се екскурзии.

Мерката за носење маски во затворен простор остана во сила.

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Golden Kamuy Season 3 Episode 12

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Magical Girl Lyrical Nanoha: The Movie 2nd A's Episode Full

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. Rainy Cocoa in Hawaii (https://wcostream.cc/m/g7zg) Episode 12

KissAnime Faceit: https://www.faceit.com/en/players/kissanimemx