October 23, 2021 00:58
Балкан

Во Србија падна првиот снег

Првиот есенски ден во соседна Србија е одбележан со првиот снег. Снег вее на Копaоник и на Стара Планина на надморска височина над 1.500 метри јавуваат медиумите од Србија.

На Копаоник денеска дневнта температура се спушти на два степени под нулата па снегот кој провејува не е неочекуван. Ваква ниска температура и провејување на снег се најавува и за текот на утрешниот ден.

 

 

Website https://animebee.to: Watch Yozakura Quartet animebee Episode 12 anime

The Adventures of Scamper the Penguin (Dub) Episode Full

WCOStream: Sankarea: Undying Love (Dub) anime episode 12 online free at https://wcostream.cc wcostream cartoons

Animepahe: Time of Eve anime episode 6 online free at https://animepahe.cc online anime

Tthtdn danang: https://tthtdn.danang.gov.vn/web/dichvuseo/home/-/blogs/animeflix?_33

Dogforums: https://www.dogforums.com/members/kissanimemx.320696/#about