November 27, 2021 16:40
Балкан

Во Србија над 7.600 новозаболени и 57 починати од Ковид-19

Во Србија во изминатите 24 часа се регистрирани нови 7.664 случаи со Ковид-19, додека 57 луѓе починале како резултат на оваа болест.

На респиратор има 274 пациенти, а хоспитализирани се 6.679 лица.

За време на епидемијата на коронавирус во Србија, 9,214 луѓе починаа како резултат на Ковид-19, а стапката на смртност беше 0,87.

Како што се наведува, направена е анализа на 25.339 примероци.

Поради ситуацијата со коронавирусот, за утре во 11 часот е закажана седница на Кризниот штаб.

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, пред два дена објави дека во текот на неделата ќе се одржи седница на тоа тело, на која треба да се разгледа дали треба да се воведат дополнителни мерки

Noblesse: The Beginning of Destruction (https://animepahe.cc/m/wqY2) Episode Full

Kaibutsu-kun (1980) (https://animeheaven.pro/m/oyD8) Episode 1-a

AnimeDao: Baldr Force EXE (Dub) anime episode 4 online free at https://animedao.nl attack on titan season 3 animedao

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Aachi & Ssipak Episode Full