November 30, 2021 10:52
Балкан

Во Србија над 7.000 новозаболени и рекордни 59 починати

Во последните 24 часа во Србија починаа 59 лица, а потврдени се 7.327 нови случаи на коронавирус. Според локалните медиуми, ова е најголем број починати за еден ден од вирусот.

Епидемиологот Предраг Кон рече дека го поздравува воведувањето ковид-пасоши, но наведе дека тие требало да се воведат порано и дека е незадоволен и тажен затоа што не мисли дека тоа ќе биде доволно и дека медицинскиот дел од кризниот штаб уште порано предложил построги мерки.

„Епидемиолошката состојба се разви во практично катастрофална бидејќи никаде немаме сигурен кревет за нови пациенти, така што тие мора да се отпуштат порано за да се добие простор. Ситуацијата е многу, многу лоша“, рече Кон.

AnimeFreak: The Dragon Dentist (Dub) anime episode 2 online free at https://animefreak.ws animefreak one piece

I'm home, Chibigodzilla (https://animeheaven.pro/m/vY8N) Episode 12

Website https://animebee.to: Watch Saint Seiya: The Lost Canvas (Dub) animebee Episode 13 english dubbed anime

Website https://aniwatch.pro: Watch Marvelous Melmo aniwatch Episode 26 anime sites

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD