October 26, 2021 02:00
Балкан

Во Србија евидентирани 6.424 новоинфицирани лица од коронавирусот и 38 починати

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 6.424 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 38 пациенти.

Тестирани се 20.584 лица. На респиратор се приклучени 181 пациент. Вкупната бројка на хоспитализирани е 4.642.

Website https://animepahe.cc: Watch Kono Aozora ni Yakusoku wo: Youkoso Tsugumi Ryou e animepahe Episode 13 dubbed anime

Hinamatsuri Episode 12

Flip Flappers (https://animebee.to/m/okvr) Episode 13

Website https://animetv.cc: Watch Kuroko no Basket 2nd Season NG-shuu animetv Episode 9 anime tv web

Artmight: https://artmight.com/user/profile/181940

Youmagine: https://www.youmagine.com/kissanimemx/designs