January 28, 2022 18:53
Балкан

Во Софија не полета патнички авион поради птици во моторот

На аеродромот во Софија, авион на „Луфтханза“ кој утрово требаше да полета за Франкфурт, остана на пистата откако птици влегоа во еден од моторите.

БНР, јави дека ниту еден од патниците не е повреден кои биле пренасочени и на други летови.

Единствена мала штета има на турбината на машината на авионот од германската авиокомпанија „Луфтханза“.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

dubbed anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

One Piece Episode 998

animes online How NOT to Summon a Demon Lord Ω

4Anime Horimiya

anime sites Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai