August 2, 2021 21:24
Хроника

Во сообраќајка тешко повреден моторциклист кај Мрзенци

На 17.06.2021 во 19.08 часот во СВР Струмица било пријавено дека на автопатот А-1, кај бензинска пумпа во с.Мрзенци, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „сузуки GSX 1300 R”, со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.А.(42) од Скопје и патничко возило „хјундаи галопер”, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(42) од с.Прдејци. Во незгодата, со тешка телесна повреда се здобил мотоциклистот Ѓ.А., констатирана во Медицински центар Гевгелија. Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициска станица Гевгелија.

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime. Yo-kai Watch Episode 214

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Clione no Akari Episode 12

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Watch Mokei Senshi Gunpla Builders Beginning G Episode Full

KissAnime Scoop: https://www.scoop.it/u/kissanimemx