Хроника

Во сообраќајката кај „Сити Мол“ прегазено и момчето на загинатата девојка

Уште едно лице настрада во страотната несреќа на крстосницата пред „Сити Мол“ вечерва, во која возач на автомобил усмрти 24-годишна девојка на пешачки премин.

Повредениот момче на загинатата девојка, а и двајцата се од Радовиш.

-На 20.01.2022 год. во 19.44 часот пријавено е дека на кртосницата од улицата Московска со бул.Партизански Одреди се случила сообраќајна незгода во која ПМВ Цитроен управувано од Ј. Ѓ. (1999) од Скопје удрило во Л.Д. (1997) од Радовиш, кој е повреден и пренесен во ГОБ 8-ми Септември и В.Н. (1997) од Радовиш која починала на лице место, соопштија од полицијата.

Според очевидци, двајцата биле прегазени на пешачки премин кај поранешниот Државен Архив, карши „Сити Мол“.

Возачот на џипот претекнувал друг автомобил кој застанал на пешачкиот, па удрил во пешаците.

Фото: 360степени

anime heaven au. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch animes Naruto: Shippuden

anime website So I'm a Spider, So What?

anime sites AnimeHeaven Dragon Ball Z (Dub)

AnimeHeaven The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 7

AnimeHeaven Mieruko-chan