January 27, 2021 07:21
Балкан

Во Словенија 51 починат од коронавирусот и 428 нови случаи

Во последните 24 часа во Словенија се потврдени 428 нови случаи на коронавирус од 1.880 тестирани, а починале 51 лице.

Хоспитализирани се 1.298 лица, од кои на интензивна нега се 205 пациенти.

Словенечките медиуми јавуваат дека вакцината против коронавирус се очекува да пристигне во земјата на почетокот на годината, а вакцинацијата во домовите за стари лица да почне во втората половина на јануари.

Watch Attack on Titan Final Season Episode 1 at website https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball z

DARLING in the FRANXX (Dub) (https://gogoanime.be/m/Y90r) Episode 24 at website https://gogoanime.be. See more hunter x hunter gogoanime