November 30, 2021 22:22
Балкан

Во Словенија актуелна вакцинација за пари во името на други лица, нарко-зависник се боцкал 23 пати !?

Во Словенија, се појавија луѓето кои се подготвени да се вакцинираат неколку пати за да добијата „награда“ по неколку стотици евра. Се работи за луѓе со послаб финансиски статус, кои тоа го прифаќаат наместо побогати антиваксери на кои им е потребен ковид-сертификатот за да можат да финкционираат во перидот на рестирикции воведени поради пандемијата наметната од коронавирусот.

Новинарите од љубљанскиот весник „Дело“ пренесуваат дека стапиле во контакт со млад човек кој досега бил вакциниран четири пати ! Според неговиот исказ побарувачката за  луже кои сакаат да се вакцинираат во името на други сограѓани е на цена уште од мај годинава.

Весникот наведува дека наметнатиот проблем за здравствените власти во земјата ги доведува во прашање методите со кои се одредува идентитетот на луѓето кои се вакцинирани.

На инфективната клиника во Љубљана се врти приказна за сограѓанин кој бил зависник од дрога дека досега бил вакциниран 23 пати !?

Website https://wcostream.cc: Watch The Prince of Tennis (Dub) wcostream Episode 50 wcostream hunter x hunter

Moonlight Mile 2nd Season: Touch Down Episode 14

Website https://animetv.cc: Watch Detective Conan OVA 03: Conan and Heiji and the Vanished Boy animetv Episode Full death note anime tv

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

App roll20: https://app.roll20.net/users/9226550/animeflixnl

Pbase: https://pbase.com/kissanimemx/profile