October 20, 2021 15:10
Хроника

Во Скопје санкционирани 256 возачи

Министерството за внатрешни работи во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје вчера изрече вкупно 256 мерки.

Меѓу нив, како што соопшти МВР, 17 за технички неисправни и нерегистрирани возила, 12 санкции за управување под дејство на алкохол, девет за минување на затворен семафор (црвено светло), 14 мерки за користење на мобилен телефон, 50 за неносење заштитна маска, 37 санкции за непрописно паркирани возила, а 32 возила се подигнати од „пајак” службата.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови, најавуваат од МВР, од каде апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за се зголеми безбедноста во сообраќајот.

ANIMEFLIX: Yu-Gi-Oh! anime episode 224 online free at https://animeflix.nl fairy tail animeflix

AnimeBee: Legend of the Heroes: Trails in the Sky (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to online anime

AnimeFreak: Mahoutsukai Jiji anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime freak tv

Watch Blue Legend Shoot! Episode Full

Threadless: https://www.threadless.com/@gogoanimebe/activity

Effecthub: http://www.effecthub.com/people/gogoanimelol