August 5, 2021 02:51
Хроника

Во Скопје казнети 52 возачи за брзо возење

Скопје, 13 јуни 2021 (МИА) – Полицијата денеска во периодот од 7 до 13 часот на подрачјето на Скопје спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што се санкционирани се 52 возачи, информира МВР.

– Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се додава во соопштението. сп/

https://aniwatch.pro watch anime dub. Kanzen Shouri Daiteiou Episode Full

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Love Live! Sunshine!! The School Idol Movie: Over the Rainbow (Dub) Episode Full

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime. Kamichama Karin (https://kissanime.mx/m/9AMy) Episode 26

KissAnime Beamng: https://www.beamng.com/members/kissanime.442226/