October 22, 2021 23:58
Македонија

Во Скопје денеска пристигнува нова група бегалци од Авганистан

На Меѓународниот Аеродром во Скопје денеска се очекува да пристигнe нова група граѓани од Авганистан, информираат од Владата.
Како што посочуваат од Владата, не се придвидени изјави на владини претставници при пристигнувањето.
Инаку, првата група од 149 Авганистанци во земјава пристигнаа на  31 август, меѓу кои и жени и деца. Станува збор за вработени, соработници и членови на нивни семејства, на меѓународната организација „Отворено владино партнерство” (Open Government Partnership – OGP) каде што Северна Македонија е официјално членка, како и вработени и соработници на „Транспаренси интернешнал” (Transparency International), „Светски економски форум” (World Economic Forum) и други меѓународни организации. Meѓу нив имаше пет трудници, од кои едната веднаш беше префрлена на Клиниката за гинекологија и акушерство каде и се породи.
Сите се сместени во хотелот „Белви“.

Watch Rurouni Kenshin Episode 94

Gunslinger Girl (Dub) (https://4anime.biz/m/zyNW) Episode 13

Website https://gogoanime.be: Watch Toaru Kagaku no Railgun: Entenka no Satsuei Model mo Raku Ja Arimasen wa ne. gogoanime Episode Full fairy tail gogoanime

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Tetongravity: https://www.tetongravity.com/community/profile/KissAnimemx/

Experiment: https://experiment.com/users/animefreakws