September 18, 2021 15:21
Свет

Во Сирија се вратиле повеќе од два милиони бегалци

Повеќе од два милиони сириски граѓани се вратија во својата татковина, изјави денеска шефот на Рускиот национален центар за државна одбрана, генерал-полковник Михаил Мизинцев, кој е и шеф на Заедничкиот координативен центар за бегалците што се враќаат во Сирија.

– До денеска, повеќе од 2.278.000 сириски граѓани се вратија во своите домови, над 1.362.000 се внатрешно раселени лица, а над 915.000 бегалци се дојдени од странство, рече Мизинцев на состанокот на Заедничкиот координативен центар на кој присуствуваа руски и сириски претставници.

Тој информира и дека се поставени десет контролни пунктови, кои работат дење и ноќе за да го олеснат враќањето на бегалците.

Sekai de Ichiban Tsuyoku Naritai! Specials (https://animeheaven.pro/m/obOB) Episode 6

AniWatch: Sadamitsu the Destroyer (Dub) anime episode 10 online free at https://aniwatch.pro watch animes

Watch Dokuro the Ghost Episode Full

TwistMoe: DRAMAtical Murder: Data_xx_Transitory (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime online

App roll20: https://app.roll20.net/users/9167461/kissanimemx

Bitrated: https://www.bitrated.com/animefreakws