November 26, 2021 17:46
Економија Македонија

Во септември потрошени 528.695 мегаватчасови електрична енергија

Во септември 2021 година се потрошени вкупно 528 695 мегаватчасови електрична енергија, 37.226 милиони нормални метри кубни природен гас, 435 707 тони јаглен и 92 829 тони нафтени продукти.

Според Државниот завод за статистика, бруто-домашното производство на електрична енергија учествува со 87,9 отсто во бруто-домашната потрошувачка на електрична енергија, додека 96,61 процент од вкупната потрошувачка на јаглен се употребени за производство на електрична енергија.

Website https://twistmoe.net: Watch Gundam Build Divers Prologue twistmoe Episode Full watch anime

Website https://animepahe.cc: Watch Macross Frontier Deculture Edition animepahe Episode Full free anime online

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime: Lupin III: Dead or Alive anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime my hero academia

AnimeBee: Tadaima! Chibi Godzilla Season 2 anime episode 13 online free at https://animebee.to anime online