January 29, 2022 00:13
Свет

Во Сенегал регистриран првиот случај на сојот Омикрон

Сенегал, по Нигерија и Гана, е трета западноафриканска држава каде е регистриран првиот случај на сојот Омикрон на коронавирусот.

Новиот сој на Ковид-19 првпат беше пријавен во Јужна Африка кон крајот на ноември.

Сојот Омикрон е откриен во петокот кај 58-годишен маж кој со авион пристигнал во Сенегал на 22 ноември. Тој во април примил вакцина на Астра Зенека, а во јуни се вакцинирал со Фајзер.

Заразеното лице престојувал во хотел во главниот град на Сенегал, Дакар и учествувал на меѓународна конференција одржана во тој град

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Attack on Titan Final Season

animefreaktv Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

animefreaktv Dragon Ball Super (Dub)

Your Lie in April Episode 22

AnimeFreak Bleach