February 25, 2021 16:58
Свет

Во светот досега се вакцинирани 46,2 милиони луѓе во 51 земја

Во најголемата кампања за вакцинација во светот, досега се вакцинирани 46,2 милиони луѓе во 51 држава.

Најновото темпо на вакцинација во светот е околу 2,35 милиони дози на ден, јави Блумберг.

Вакцинацијата во САД почна на 14 декември, а досега се вакцинирани 15,6 милиони луѓе, според извештајот на Блумберг и податоците на Центрите за контрола на болести. Само минатата недела во просек биле аплицирани 806.716 дози дневно.

Во САД на 100 жители ставени се 4,7 дози.

Watch Rent-a-Girlfriend Episode 10 at website https://kissanimeonline.com. See more a silent voice kissanime

Jujutsu Kaisen (TV) Recap (https://animeflix.nl/m/dePw) Episode Full at website https://animeflix.nl neon genesis evangelion animeflix