February 25, 2021 09:22
Хроника

Во Сарај фатени 16 возачи без дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Сарај изречени се вкупно 65 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 15 санкцииза технички неисправни и нерегистрирани возила, 9 санкции за користење мобилен телефон.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? II (Dub) Episode 1 at website https://animeflix.nl. See more animeflix detective conan

Attack on Titan Season 3 Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll 1 month trial