January 27, 2021 08:39
Свет

Во САД повеќе од 250.000 починати од коронавирус

Бројот на починати од последици на коронавирусот во САД надмина 250.000 лица.

Стапката на смртност во земјата се зголеми во последните четири недели за 42 отсто, објави Ен Би Си, наведувајќи дека дневно се регистрираат по околу илјада смртни случаи.

Истовремено, САД потврдија еден милион нови случаи на Ковид-19 за само една недела. Според податоците на Универзитетот „Џон Хопкинс”, повеќе од 11,3 милиони Американци се заразени со коронавирус.

Watch Attack on Titan Episode 14 (https://animeplanet.cc/m/9A/ep-14) at website https://animeplanet.cc. See more darling in the franxx episodes anime planet

Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode Preview at AnimeHeaven weathering with you animeheaven