April 8, 2020 00:48
Македонија

Во сабота и недела забрана за движење од 16 до 05 часот

Со цел уште поголема заштита на населението од ширењето на коронавирисот, Владата денеска донесе одлука за дополнителна рестрикција на движењето на населението за време на викенд.

Се забранува движењето на сите граѓани за време на викенд (сабота и недела) од 16 часот до 05 часот!

Остануваат на сила и сите други претходно донесени забрани.

Со цел уште поголема заштита на населението од ширењето на коронавирисот, Владата денеска донесе одлука за дополнителна…

Posted by Влада на Република Северна Македонија on Среда, 25 март 2020

Поврзани вести

Трагедија во Италија: Двегодишно девојче од Македонија се удави во канал, родителите под истрага за небрежност

Igor

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември”

Filip

Починаа четири нови пациенти заболени од коронавирусот

Igor