June 13, 2021 01:52
Свет

Во Русија над 300 починати во еден ден

Во Русија во последните 24 часа починале 317 луѓе од коронавирус и тоа е првпат од почетокот на пандемијата бројот на починати во еден ден да надмине 300.

Досега вкупно починале 24.952 пациенти, пренесе ТАСС.

Истовремено регистрирани се 15.700 новозаразени и речиси 11.000 оздравени, соопштија здравствените власти.

AnimeTV free anime tv shows: Bleach (Dub) (https://animetv.cc/m/JXkj) Episode 366

WCOStream wcostream amazing world of gumball: Watch Dr. Stone Episode 8 (https://wcostream.cc/m/JbWM/ep-8)