January 22, 2022 22:17
Балкан

Во Романија откриени први случаи на сојот омикрон кај две лица кои се вратиле од Јужна Африка

Првите два случаи на новиот сој на коронавирус – омикрон кај двајца Романци кои се вратиле од Јужна Африка на 30 ноември се откриени во Романија, соопшти денеска Министерството за здравство.

Станува збор за жена (48) од Брашов и маж (59) од Васлуи, а се во изолација дома и немаат никакви симптоми.

Властите го истражуваат и третиот можен случај на варијантата омикрон, пренесува „Ројтерс“.

Во Романија денеска се пријавени 1.490 нови случаи на коронавирус, а починале 131 пациент.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 491

free anime online Naruto (Dub)

4anime Mother of the Goddess’ Dormitory

4anime biz Record of Ragnarok

JUJUTSU KAISEN (Dub)