June 29, 2022 00:32
Хроника

Во Прилеп со автомобил прегазил пешак и побегнал

Малолетен пешак бил прегазен од автомобил вчера во Прилеп, по што возачот побегнал од местото на сообраќајната незгода. Како што соопшти МВР, несреќата се случила на улицата Браќа Ламески.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Увид извршила полициска екипа.

không vào được go88 Tải Go88 | Go88.com - Thiên đường giải trí online go88 cổng game quốc tế

lô đề sunwin