October 26, 2021 21:25
Свет

Во првите два дена од изборите за Думата гласале 31,51 отсто од руските избирачи

Во првите два дена од изборите за новиот состав на руската државна Дума на гласачките места излегле 31,51 отсто од гласачите, јави денеска прес-службата на Централната изборна комисија (ЦИК).

„До 20 часот синоќа на руска територија, не сметајќи го електронското гласање од далечина, на изборите гласаа 31,51 отсто од граѓаните”, јави прес-службата, пренесе Тасс.

Изборите за Долниот дом на рускиот Парламент, руската државна Дума, почнаа во петокот на 17 септември и ќе траат до денеска, 19 септември.

Покрај изборите за Думата, гласачите гласаат и за гувернери на девет руски региони, како и за составот на 39 локални парламенти.

Legend of Himiko (Dub) Episode 12

Website https://animeflv.uk: Watch Letter Bee: Light and Blue Night Fantasy animeflv Episode Full gogoanime

AnimeHeaven: Violence Jack: Evil Town anime episode Full online free at https://animeheaven.pro free anime

KissAnime: Touken Ranbu - Hanamaru anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kiss anime monster

Gogoanimebe peatix: https://gogoanimebe.peatix.com/

Gab: https://gab.com/gogoanimelol