January 19, 2021 15:46
Свет

Во последните десет дена во Нагорно-Карабах се вратиле околу 9.000 ерменски бегалци

Од Ерменија во Нагорно-Карабах од 14 ноември досега се вратиле 9.000 бегалци, кои биле придружувани од руските мировници, јави Тасс.

Како што објави руското Министерство за одбрана, речиси 9.000 мигранти успеале да се вратат во Нагорно Карабах од 14 ноември. Иако во првите денови нивниот број не надминуваше неколку стотици луѓе, сега илјадници луѓе сакаат да се вратат дома, тие доаѓаат на собирното место во Ереван”, соопшти руската агенција.

Триесетина автобуси секој ден организирано заминуваат за Степанакерт.

„Конвојот вклучува и лични автомобили, со патници и предмети за домаќинството, вкупно неколку стотици автомобили”, додаде Тасс.

Naruto Episode 220 at website https://kissanimeonline.com konosuba kissanime

My Hero Academia (Dub) Episode 13 at website https://animeplanet.cc anime planet one piece