September 20, 2021 23:20
Свет

Во поплавите во Германија загинаа 180 лица, а околу 150 се водат за исчезнати

Во поплавите што ја зафатија западна Германија на 14. и 15 јули, според новите владини податоци, загинаа 180 лица, а околу 150 се уште се водат за исчезнати или недостапни.

Според првичните податоци, имаше 177 жртви.

Германските метеоролошки служби повикаа на претпазливост поради новите врнежи од дожд викендов на западот на земјата.

Најпогодениот регион Рајнска област-Пфалц има 132 загинати и 766 повредени, соопшти полицијата во Кобленц.

Таму сè уште се бараат 149 лица.

Во соседната Северна Рајна-Вестфалија во поплавите загинаа 47 лица. Полицијата во Келн трага по две лица.

Едно лице загина во Баварија. 

GoGoAnime: Obey Me! anime episode 4 online free at https://gogoanime.be my hero academia season 4 gogoanime

Website https://kissanime.mx: Watch Shonen Maid (Dub) kissanime Episode 12 tower of god kissanime

Website https://animeflv.uk: Watch Big Windup! 2 animeflv Episode 13 anime stream

Website https://animepahe.cc: Watch Yu-Gi-Oh! Capsule Monsters (Dub) animepahe Episode 12 online anime

Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/anime-freak

Pantip: https://pantip.com/profile/6537969#topics