June 27, 2019 10:48
Хроника

Во полиција приведени петмина фудбалери на „Братство“ од Коњари

Во скопската полиција во попладневните часови на 14 април било пројавено насилство кое се случило по завршувањето на натпревар на фудбалскиот стадион во село Волково.

Како што информираат од МВР, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Волково 1964 и ФК Братство од Коњари, петмина фудбалери на гостинскиот тим, сите од скопското село Коњари, го нарушиле јавниот ред и мир.

Според пријавеното, двајца од нив физички нападнале 26-годишен фудбалер на ФК Волково, а останатите лица агресивно се однесувале кон полициските службеници.

Фудбалерите биле приведени во полициската станица Ѓорче Петров и по документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Нови вести

Двајца повредени во судир на камион и два автомобили

Igor

Казнети над 200 возачи за брзо возење на автомобили и мотори во Скопје

Igor

Барал 3.000 евра од кумановка за да не објави секси фотографии

Igor