January 16, 2022 19:50
Магазин

Во подготовка ТВ-серии „Блејд ранер“ и „Елиен“

Режисерот сер Ридли Скот потврди дека неговите култни научнофантастични филмови „Блејд ранер“ и „Елиен“ ги претвора во ТВ-серии.

Во интервју за „Би-би-си радио 4“ во понеделникот, два дена пред светската премиера на неговиот нов филм „Куќата Гучи“, сер Ридли изјави дека веќе напишал пилот-верзија за „Блејд ранер“ како серија од 10 епизоди.

Истото тоа ќе се случи и со „Елиен“, додаде тој.

Оригиналниот филм „Блејд ранер“ од 1982 година е сместен во дистописка иднина во Лос Анџелес, со Харисон Форд во главната улога како истребувач.

Филмот за вонземјани од 1979 година „Елиен“, со Сигурни Вивер и Том Скерит во главните улоги, имаше три продолженија.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

My Hero Academia Season 2 (Dub)

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

stream anime online My Hero Academia Season 2 (Dub)

ANIMEFLIX BANANA FISH Episode 18

anime websites Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone