September 25, 2021 03:25
Свет

Во Парагвај запленети рекордни 3,4 тони кокаин

 Парагвајската полиција соопшти дека во предградие на Асунсион запленила над 3,4 тони кокаин, скриен во товар шеќер наменет за извоз,.

Дрогата била пронајдена во контејнер во изнајмен магацин и тоа е најголемата заплена на кокаин во историјата на Парагвај. Наведено е дека истрагата траела речиси еден месец.

Претходна рекордна заплена на дрога беше во октомври во приватното пристаниште Вилет, на околу 40 километри од Асунсион, каде во вреќи со јаглен беа пронајдени 2,9 тони кокаин.

Watch Yuru Yuri, Episode Full

Website https://kissanime.mx: Watch Tanin no Kankei kissanime Episode 2 anime

Website https://gogoanime.be: Watch Spice and Wolf II gogoanime Episode 12 dubbed anime

Website https://animeheaven.pro: Watch Ichigo 100% Original DVD Animation animeheaven Episode 4 dubbed anime

App roll20: https://app.roll20.net/users/9297468/gogoanimelol

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC9ZV0tR-Q2Uv01OZecg7Cpg