January 21, 2019 23:37
Свет

Во Отава тројца загинати и 23 тешко повредени во сообраќајна несреќа

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во автобуска станица во градскиот кварт Вестборо.

Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека двајца патници и човек кој чекал на станицата ги загубиле животите во „ужасната” несреќа.

Четиринаесет повредени луѓе се во критична состојба.

Сообраќајката се случила околу 16 часот по локално време. Двоспратниот автобус бил полн со патници во моментот на несреќата.

Related posts

Над 60 ученици се затруле со јаглероден диоксид

24news

Русија постепено ќе го намалува производството на нафта

Ivona

По смртта на пет тинејџерки, Полска ќе ги затвори несигурните „ескејп румс“

Filip