March 2, 2021 17:05
Економија

Во ноември 60,8 отсто од потрошената струја од домашно производство

Лани во ноември земјава потрошила вкупно 671.057 мегават часови електрична енергија, 45,016 милиони нормални  метри кубни природен гас, 402.743 тони јаглен и 85.862 тони нафтени продукти.

Според податоците на Државниот завод за статистика, 60,8 отсто од потрошената електрична енергија е од домашни извори, а  96,2 отсто од потрошениот јаглен се употребени за производство на струја.

One Punch Man Episode 12 at website https://animeflix.nl. See more sites like animeflix

One Punch Man (https://animefreak.ws/m/o1Z) Episode 12 at AnimeFreak anime freaks website