November 27, 2021 18:45
Свет

Во ново пукање на универзитет во Луизијана, едно лице е убиено, а седум се повредени

Едно лице е убиено, а седум други се повредени во пукање на Универзитетот Грамблинг во Луизијана. Тоа е втор таков фатален инцидент во кампусот за помалку од една недела, соопшти универзитетот.

Еден од повредените е студент на универзитет, додека другите не се, објави универзитетот на Твитер. Пукањето се случи вчера, околу еден часот по полноќ.

Часовите на тој универзитет се откажани денеска и утре, а полициски час е воведен во кампусот од 21:30 часот до 6:00 часот наутро по локално време до дополнително известување. Пукањето се случи само неколку дена откако едно лице, кое не е студент, пукало и смртно рани друго лице, кое исто така не е студент, пред зградата на студентското здружение Фаврот, објави Универзитетот Грамблинг. Инцидентот, исто така, се случи околу еден по полноќ.

Watch Bloodivores Episode 12

Watch Fighting Beauty Wulong Episode 25

Watch anime online for free at TwistMoe english dubbed anime

AnimeDao: Shakugan no Shana: Season II anime episode 24 online free at https://animedao.nl watch anime dub

Website https://gogoanime.be: Watch VISUAL PRISON gogoanime Episode 2 watch anime