November 12, 2019 05:40
Свет

Во напад во Таџикистан загинаа 17 лица

Припадници на пограничната полиција во Таџикистан убија 15 лица, кои рано изутринава извршиле напад во близина на границата со Узбекистан, соопшти Министерството за внатрешни работи, додавајќи дека во акцијата загинале и двајца припадници на безбедносните сили.

Вооружените напаѓачи нападнале полициска единица околу 03,30 часот по локално време во близина на границата и околу 50 километри од главниот град на Таџикистан, Душанбе.

Полицајците одговориле на нападот, а четворица напаѓачи се уапсени.

Нови вести

Шекеринска од Свети Николе: После 30 години зборување за НАТО, СДСМ успеа да го донесе овој стратешки приоритет, тоа е патриотизам

Igor

ЕУ, Берлин, Париз и Лондон бараат Иран да се придржува до нуклеарниот договор

Igor

(Видео) Грета Тунберг има двојничка во Русија која сака да ја исчисти планетата

Igor