Свет

Во Минхен експлодира бомба од Втората светска војна, повредени се три лица

Околу 13 часот денеска одекна силна експлозија во центарот на Минхен.

Експлозијата се случила недалеку од мостот „Донерсбергер брике“ во близина на главната железничка станица.

Според најновите информации кои ги пренесуваат агенциите, експлодирала воздушна бомба од Втората светска војна.

Повредени се три лица.

Мостот „Донерсбергер брике“ се наоѓа недалеку од главната железничка станица во центарот на Минхен, поради што дошло до потешкотии во градскиот сообраќај.

watch anime dub. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 5

AnimeFreak One Piece

anime streaming Tokyo Ghoul

AnimeFreak JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

AnimeFreak One-Punch Man

tải go88