September 18, 2021 15:07
Економија Македонија

Во мај 53,1 отсто од потрошената струја од домашни извори

Во мај годинава земјава вкупно потрошила 524.635 мегават часови електрична енергија, 10,123 милиони нормални кубни метри природен гас, 254.036 тони јаглен и 76.769 тони нафтени продукти.

Според податоците на Државниот завод за статистика, 53,1 отсто од потрошената електрична енергија е од домашно производство, а 89,9 отсто од вкупната потрошувачка на јаглен се употребени за производство на струја.

https://aniwatch.pro anime sites

Website https://wcostream.cc: Watch Ranma ½: Team Ranma vs. The Legendary Phoenix (Dub) wcostream Episode Full we bare bears wcostream

ANIMEFLIX: Re: Hamatora: Season 2 (Dub) anime episode 12 online free at https://animeflix.nl animeflix my hero academia movie

https://animedao.nl haikyuu season 3 animedao

Draft blogger: https://draft.blogger.com/u/5/profile/16949369864151488756

Community opengroup: https://community.opengroup.org/gogoanimebe