August 5, 2021 02:05
Хроника

Во Лојане од автомобил застрелал соселанец

Шеесет и седумгодишен жител на кумановското дело Лојане е тешко повреден, откако синоќа во него со пиштол пукал негов соселанец. Според информациите, во него од возило во движење пукал 25-годишниот В.Ч. од истото село.

„ На 18.06.2021 во 19.30 часот во с.Лојане, кумановско, В.Ч.(25) од с.Лојане, додека управувал патничко возило „опел астра“, со пиштол испукал кон З.И.(67), од истото село, кој се здобил со телесна повреда, констатирана во Општата болница Куманово, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош“ соопшти МВР.

Увид извршила увидна екипа на СВР Куманово и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Watch Master of Torque: Epilogue Episode Full

Watch anime online for free at ANIMEFLIX death note animeflix. Gall Force 1: Eternal Story (https://animeflix.nl/m/4yWj) Episode Full

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. Watch Medabots Episode 52

KissAnime Balatarin: https://www.balatarin.com/users/kissanimemx