March 9, 2021 12:13
Хроника

Во Липково санкционирани 56 лица за брзо возење

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово денеска (23.01.2021) спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачите што возат со брзина над дозволената на територија на општина Липково. Санкционирани се 56 возачи, а изречени се и 17 санкции за други прекршоци.

Министерството за внатрешни работи продолжува со засилените акциски контроли во сообраќајот. Апелираме до учесниците во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност на патиштата.

KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! 2 Episode 10 at website https://kissanimeonline.com kissanime taken down

The Promised Neverland (Dub) Episode 12 at Funimation food wars funimation