Свет

Во Кувајт прв смртен случај од Ковид-19, 479 заразени

Кувајт денеска го потврди првиот смртен случај од коронавирусот. Бројот на заразени во изминатите 24 часа е зголемен за 62, на вкупно 479, соопштија локалните власти.