January 16, 2022 20:23
Македонија

Во Косово утре е прогласен ден на жалост поради загинатите граѓани на Македонија во автобуската несреќа

Косовската претседателка Вјоса Османи денеска донесе одлука 24 ноември да го прогласи за ден на жалост во знак на почит кон граѓаните на Северна Македонија кои загинаа во автобуската несреќа во Бугарија, главно македонски Албанци.

Најмалку 46 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа кај селото Боснек, југозападно од Софија. Меѓу жртвите има и 12 деца.

Седум патници од автобусот се повредени и пренесени во болница во Софија и тие не се во животна опасност.

Косовскиот државен врв изрази сочувство до највисоките македонски претставници и до семејствата на загинатите.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Record of Ragnarok Episode 10

aniwatcher app Attack on Titan Season 3 Part 2

AniWatch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 33

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 30

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 38