July 23, 2019 14:02
Балкан

Во Косово уапсени двајца Срби осомничени за шпионажа

Косовската полиција соопшти денеска дека на граничниот премин Бела Земја на границата со Србија уапсила две лица осомничени за шпионажа, јави дописникот на МИА од Приштина.

Во краткото полициско соопштение се наведува дека лицата се косовски државјани од српска националност.

На осомничените, со одлука на надлежен обвинител, им е одредена мерката притвор.

Нови вести

Дачиќ: Дијалогот по оставката на Харадинај е во кома

zane

Македонска државјанка приведена на косовската граница поради фалсификуван документ

zane

Јакуп Красниќи отпатува за Хаг

zane