November 21, 2019 00:11
Балкан

Во Косово уапсени двајца Срби осомничени за шпионажа

Косовската полиција соопшти денеска дека на граничниот премин Бела Земја на границата со Србија уапсила две лица осомничени за шпионажа, јави дописникот на МИА од Приштина.

Во краткото полициско соопштение се наведува дека лицата се косовски државјани од српска националност.

На осомничените, со одлука на надлежен обвинител, им е одредена мерката притвор.

Нови вести

СИРИЗА: Владата ги претвора островите во затвори за барателите на азил

Filip

НАТО ја прифаќа Програмата за реформи на БиХ што не го менува Акцискиот план за членство

Filip

Министерството за цивилна заштита на Грција побара за 15 дена да се испразнат нелегално окупираните објекти

Filip