Хроника

Во комбе на автопатот Гевгелија – Скопје, пронајдени 43 мигранти

На автопатот Гевгелија – Скопје, кај клучката „Прдејци“, во попладневните часови на 11 март полициски службеници запреле комбе, управувано од 21-годишник од Косово, а во сопственост на 28-годишен жител на Арачиново.

Како што информираат од МВР, при преглед во возилото биле пронајдени 43 мигранти од Пакистан, Индија, Кашмир и Авганистан.

Мигрантите биле приведени во Полициската станица за Граничен премин „Богородица“, а возачот бил уапсен и предаден во Полициската станица Гевгелија. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Нови вести

Седум ученици повредени во сообраќајка кај Попова Шапка

Daniela

Камион се преврте на автопатот Демир Капија-Миравци, едно лице повредено

Igor

Исклучени од сообраќај 24 возачи без возачка дозвола

Valentina