November 29, 2020 00:32
Хроника

Во Кичево приведен осуденик избеган од затворот во Прилеп

Денеска ( 21.10.2020) во 11:20 часот, полициски службеници од ОВР Кичево го привеле Х. Ф. (41) од с. Горно Строгомиште кој се барал со потерница од КПУ Затвор Прилеп за доиздржување на казна затвор во траење од една година, еден месец и 20 дена за сторено кривично дело Неовластено производство и пуштање во промет
на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори

Лицето е спроведено во КПУ Затвор Прилеп.