March 7, 2021 09:46
Балкан

Во Кипар земјотрес со јачина од 5,3 степени

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Кипар, а засега нема извештаи за штети.

Потресот се случил во 15:27 часот и го почувствувале жителите на облакодерите во главниот град Никозија, при што некои во паника излегле од становите.

Кипар се наоѓа на трусно подрачје, но силните земјотреси не се чести.

Најсилниот земјотрес во поновата историја на Кипар беше со јачина од 6,3 степени во 1996 година и предизвика мали штети.

The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments (Dub) (https://animeheaven.pro/m/20MO) Episode 24 at AnimeHeaven animeheavens

Log Horizon: Destruction of the Round Table Episode 2 at website https://animeflix.nl animeflix wolf children