July 29, 2021 08:05
Свет

Во Кина најголем број на новозаразени со Ковид-19 од средината на април

Во Кина потврдени се 57 случаи на Ковид-19, од кои 36 во Пекинг, соопшти денеска кинеската Национална здравствена комисија.

Тоа е најголем број на новозаболени од средината на април.

Во Пекинг вчера беше затворен пазар за храна и беа ставени во карантин 11 квартови околу пазарот, откако над 50 луѓе беа попзитивни на новиот коронавирус.  Новозаболените го посетиле пазарот , што се наоѓа во југоисточниот дел на Пекинг.

Во Кина досега со Ковид-19 се инфицирале 83.132 луѓе, од кои 4.634 починале.

AnimeDao steins gate animedao: Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 7 (https://animedao.nl/m/452/ep-7)

WCOStream wcostream attack on titan: Your Lie in April (https://wcostream.cc/m/Vqr) Episode 22