November 28, 2021 00:00
Скопје

Во Карпош Јакимовски во вториот круг против Весковски

Кандидатот на СДСМ, Душко Весковски, актуелен директор на скопското јавно претпријатие „Водовод и канализација“ и поранешен организациски секретар на владејачката партија, влегува како првопласиран во вториот круг избори во скопската општина Карпош, потврди ДИК.

Весковски освои 9.296 гласа, додека кандидатот на ГРОМ и поранешен градоначалник на Карпош, Стевче Јакимовски освои 6.830 гласови и ќе се бори за градоначалничката позиција во вториот круг.

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Оливер Зафировски освои 6.551 глас.

Советнички мандати Карпош:

ГРОМ – 2

ВМРО-ДПМНЕ – 7

СДСМ – 8

Website https://animefreak.ws: Watch Konpeki no Kantai animefreak Episode 22 watch anime free

Overlord: Ple Ple Pleiades - Clementine Toubou-hen Episode 3

Website https://animetv.cc: Watch Ai Yori Aoshi: Enishi animetv Episode 12 www1 animetv

Website https://kissanime.mx: Watch Children who Chase Lost Voices (Dub) kissanime Episode Full anime stream

WCOStream - Watch anime online, English dub anime