March 7, 2021 08:55
Хроника

Во Кавадарци и Неготино санкционирани 86 возачи, 42 за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (20.01) полициски службеници од Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата, спроведоа зајакната акциска контрола на територијата на град Кавадарци и Неготино, при што превземени се вкупно 86 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола осум, 17 санкции за нерегистрирани возила, 42 мерки за возење над дозволената брзина. 

На сите возачи им се изречени соодветни санкции. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите граѓаниво Република Северна Македонијада ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments Episode 24 at website https://kissanimeonline.com detective conan kissanime

Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 6 (https://animefreak.ws/m/Rv2e/ep-6) at website https://animefreak.ws. See more one piece animefreak