December 7, 2019 23:27
Свет

Во Иран уапсени неколку агенти на ЦИА

Високиот ирански официјален претставник за безбедност Али Шамхани денеска објави дека неколку агенти на Централната разузнавачка агенција на САД (ЦИА) биле уапсени во таа земја, откако Техеран разменил безбедносни информации со своите сојузници.

Шамхани го изјави тоа на иранската државна телевизија ИРИБ.

Тој нагласи дека уапсените припаѓаат на неодамна откриена и разбиена „голема американска шпионска кибер-мрежа”.

Нови вести

Возачи на камиони блокираа улици низ цела Франција, судири со полицијата во Париз

Igor

Северна Кореја: Денуклеаризацијата не е на преговарачка маса

Igor

Деветнаесет цивили загинаа во воздушен напад во Сирија

Igor