September 24, 2021 09:09
Свет

Во Иран рекорден број на новозаразени со коронавирус во еден ден

Рекордни 37.189 нови случаи на коронавирус се пријавени во Иран.  Министерството за здравство ги објави најновите податоци за бројот на заразени и починати од последиците предизвикани од Ковид-19.

Во последните 24 часа регистрирани се 37.189 случаи на инфекција, што е нов рекорд, додека вкупно 4.317 лица се хоспитализирани. Ова го зголеми бројот на заразени на 3.940.708. Вкупно 91.407 луѓе починаа, од кои 411 во последните 24 часа.

Во единиците за интензивна нега има 5.607 луѓе, и досега вкупно 3.404.533 заразени лица оздравеле.

Во Иран се дадени повеќе од 13,08 милиони дози вакцини. Повеќе од 10,28 милиони луѓе ја примиле првата доза, а повеќе од 2,79 милиони ја добиле и втората доза.

Website https://animeflv.uk: Watch His and Her Circumstances animeflv Episode 26 gogoanime

Garo Movie: Divine Flame (https://kissanime.mx/m/wY3D) Episode Full

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

WCOStream: Comic Party Specials (Dub) anime episode 4 online free at https://wcostream.cc anime

The-dots: https://the-dots.com/users/kiss-anime-1086972

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/gogoanimebe/1295889/